Kápézetka nevěsty aneb co nesmím zapomenout zabalit

Kabelka poslední záchrany.

"Kabelka" poslední záchrany.

Každá nevěsta by ve svůj velký den chtěla být nádherná, okouzlující a neodolatelná,
a ani vy určitě nejste výjimkou. Všechno musí být perfektní: šaty, účes, make-up. Jak však zařídit, abyste zůstala zářivě krásná, upravená a svěží po celý den? A abyste měla vše potřebné k doopravení svého dokonalého vzhledu hned „po ruce“?

Během svatebních příprav nezapomeňte na svatební kabelku. Možná si říkáte, jestli je vůbec nutné mít na svatbě kabelku. Věřte, že ano, jistě ji velmi oceníte. Jednak jde o velmi stylový doplněk k šatům, a navíc je to i velmi praktická pomůcka při nenadálých situacích. Svatební kabelka může velmi vhodně zastupovat jakousi „krabičku“ poslední záchrany, tzv. kápézetku.

Co do svatební kabelky?

Ve vaší svatební kabelce by rozhodně neměl chybět hedvábný bílý kapesník na slzičky dojetí, kterým se nevyhne téměř žádná nevěsta, občanský průkaz, zrcátko, lak na vlasy – nejlépe v minibalení, hřebínek a nejnutnější kosmetika na úpravu případného drobného defektu na mejkapu. Vaši unavenou pleť během dne bleskově probudí a osvěží tvářenka. Jestliže se váš obličej má tendenci lesknout nebo mastit, přihoďte si do kabelky i pudřenku. Pokud chcete mít po celý den svěží a vonný dech, rozhodně si přibalte mentolové bonbony nebo žvýkačky. A jak zůstat voňavá a sexy, i když je vedro nebo se samou nervozitou začnete potit? Pokud zůstane ve vaší kabelce ještě trošičku místa, vložte do ní i parfém nebo deodorant. Jestliže máte, nebo očekáváte „své dny“, nezapomeňte na tampón či tenkou vložku.

Svatební kabelka musí dokonale ladit se svatebními šaty i ostatními doplňky, proto věnujte výběru kabelky náležitou pozornost. Při hledání správné kabelky máte několik možností. Kabelku si můžete půjčit ve specializovaném svatebním salonu. Zde vám odborníci určitě ochotně poradí a nabídnou nejlepší model, který se bude hodit k vašim svatebním šatům. Nebo si ji můžete samozřejmě koupit v obchodech se svatebními a společenskými šaty.

Design i tvar kabelky vybírejte podle vzhledu šatů. Ke stylovým retro šatům zvolte psaníčkovou kabelku se zajímavými aplikacemi. K princeznovským svatebním šatům se bude hodit tzv. pompadurka. K jednoduchým šatům vezměte elegantní a nadčasovou saténovou kabelku. S barvami příliš neexperimentujte a volte střídmost.

Svatební noc – na co nezapomenout

Po svatebních oslavách Vás čeká první společná novomanželská svatební noc. Určitě budete chtít vašemu miláčkovi předvést novou romantickou noční košilku a sexy spodní prádlo, které jste si koupila právě pro tuto příležitost. Nezapomeňte ale také na řadu neromantických věcí, které si s sebou budete muset vzít, pokud strávíte svou první manželskou noc jinde než doma. Jsou to hlavně prášky a vitamíny, které pravidelně užíváte a hygienické potřeby: kartáček na zuby, zubní pasta, vatové odličovací tampony, odličovač, papírové kapesníky, krém, sprchový gel, tělové mléko, pokud nosíte kontaktní čočky, tak pouzdro a roztok na ně. Pro jistotu si vezměte i svůj ručník nebo osušku.

Vše si schovejte do papírové či igelitové tašky, kterou můžete mít během svatebního dne v autě. Rozhodně si do ní přidejte i náhradní punčocháče a oblečení, které si vezmete druhý den na sebe, včetně bot. Pokud je horké letní počasí, přibalte si i minerální vodu. Může se například stát, že vás fotograf bude fotit na takových místech, kde těžko něco k pití seženete. Pokud nechcete, aby vás překvapil déšť, do tašky si přihoďte i deštník.

Doufáme, že vám tento článek pomohl v posledních přípravách a přejeme vám, abyste si svůj den užila spokojeně a bez starostí.