Jak vybrat to pravé svatební oznámení

Luxusní svatební oznámení

Svatební oznámení

Jednou z příjemných povinností snoubenců je výběr svatebního oznámení. Této úlohy se obvykle ujímá především nevěsta, která má určitou představu o barevném konceptu celé svatby.Vlastní výběr konkrétního oznámení obvykle snoubenci provádí spolu buď z nabídky na internetu nebo návštěvou specializovaného grafického studia – prodejny svatebních oznámení.
Zobrazit celý článek

Tipy na svatební hostinu

Svatební hostina

Svatební hostina

Svatební hostina je jedním z neopomenutelných bodů naší svatby, na kterou byste neměla zapomenout jak Vy, tak ani Vaši hosti!
V první řadě byste si měli s nastávajícím rozmyslet, kolik lidí a hlavně jaké lidi na svatební hostině chcete mít a hlavní otázkou je, kolik do svatebního veselí hodláte investovat. Částka se odvíjí hlavně od počtu hostů, které si na hostinu chcete pozvat.
Zobrazit celý článek

Jak na placení nákladů za svatbu?

Svatební rozpočet

Svatební rozpočet

Dělení nákladů na svatbu dle různých zvyků a tradic je již spíše historií. Dříve se náklady dělili jak mezi snoubence, tak i mezi jejich rodiče. Tak se nyní podívejme, jak takové dělení nákladů vypadalo a kdo toho „schytal“ nejvíc.

 

Zobrazit celý článek

Svatební dary

Svatební dary

Svatební dary

Většina partnerských párů v současnosti sdílí domácnost již několik měsíců či let před svatbou, a tradiční svatební dary v podobě domácího vybavení a kuchyňského náčiní se tak postupem času staly bezpředmětnými. Uzavření sňatku však nadále zůstává příležitostí, kdy lze svým blízkým prostřednictvím věcného či finančního daru společný život usnadnit a zpříjemnit. Díky možnostem, které nabízí internet, novomanželé už nemusí řešit, jak vhodně naložit se třemi mixéry a dvěma varnými konvicemi, a svatební hosté jsou ušetřeni starostí s výběrem nebo dokonce i sháněním daru.
Zobrazit celý článek

Jak vybírat svatební oznámení

SVatební oznámení

SVatební oznámení

„Budeme se brát!“ Nejraději byste tuto větu vykřičeli společně do celého světa? Můžete zkusit tradiční způsob – svatební oznámení.
Svatební oznámení je prvním poslem o události svatby. Touto tiskovinou dáváte světu na vědomí své rozhodnutí vstoupit do manželství a žít společně. Vytváří nejen první dojem, ale stává se i milou upomínkou. Rozesílá se zpravidla čtyři týdny před termínem obřadu všem příbuzným, kolegům, přátelům a známým, kteří by se měli o vaší svatbě dozvědět. Blízké rodině a velmi dobrým přátelům jsou svatební oznámení doručeny osobně snoubenci, často se pozvání spojuje s roznášením svatebních koláčů. Vzdáleným přátelům a rodině je svatební oznámení posláno poštou.
Zobrazit celý článek