Tipy na svatební hostinu

Svatební hostina

Svatební hostina

Svatební hostina je jedním z neopomenutelných bodů naší svatby, na kterou byste neměla zapomenout jak Vy, tak ani Vaši hosti!
V první řadě byste si měli s nastávajícím rozmyslet, kolik lidí a hlavně jaké lidi na svatební hostině chcete mít a hlavní otázkou je, kolik do svatebního veselí hodláte investovat. Částka se odvíjí hlavně od počtu hostů, které si na hostinu chcete pozvat.

Svatební hostina

V první řadě musíme zajistit vhodné prostory pro svatební hostinu, což se samozřejmě také odvíjí od počtu hostů. Pro deset hostů nebudeme zajisté potřebovat takové prostory jako pro hostů padesát či více. Samozřejmě že v této oblasti hrají velkou roli i naše finanční možnosti. Dalším bodem přípravy svatební hostiny je výběr správného menu. Musíme brát na zřetel možnost příchodu známého, který trpí alergií či cukrovkou. S tímto je spojen i výběr alkoholických nápojů. Zajisté nesmíme zapomenou na šampaňské na přípitek, dále je vhodné domluvit se s personálem ve vybrané restauraci, jaký alkohol se bude nalévat (omezené množství alkoholu, tvrdý alkohol si hradí každý sám, atd.). Dále by na stole mělo ležet nějaké svatební cukrovinky, aby měli hosti z čeho uždibovat.
S organizací svatební hostiny se váže i zasedací pořádek, který opravdu doporučuji udělat. Pokud se nám pak stane, že si naše babička sedne vedle mladší kategorie hostů, pak je znuděna jak ona, tak i mladí. Takže opravdu i tuto záležitost nepodceňte.
Určitě byste neměli podcenit ani výzdobu. Nemusíte za ni utrácet mnoho, ale určitě se vyplatí domluvit se s personálem restaurace na nějakém zdobení stolů. Často se využívá k vyzdobení stolů jen zlatých čokoládových penízků nebo i barevných lentilek, které prostor beze sporu oživí a hosté mají alespoň co nenápadně uzobávat.

Zábava na svatební hostině

Samozřejmě že zábava na svatební hostině nesmí váznout, jinak se Vám hosté rozprchnou hned, jak to bude možné, což určitě nechceme. Takže pozornost by měla být kladena i na výběr hudebního doprovodu a hlavně záleží na výběru písní, které nás budou oslavou doprovázet. V první části je vhodnější zvolit spíše klasiku, kde se vydovádí starší generace a po zbytek dne a večera poklimbává u stolů. Poté by měla kapela také pobavit i mladší generaci a jak se říká „pořádně rozjet zábavu“.
Určitě bychom neměli zapomenout ani na tradiční svatební zvyky, jako je rozbíjení talíře, polévka pro novomanžele z jednoho talíře, házení kytkou, což je velmi oblíbená zábava všech svobodných žen. Já jsem si například kytici chytila v mých patnácti letech, což způsobilo úsměvy u řady hostů a u mých rodičů spíše velké obavy! Dále se během hostiny provádí „únos nevěsty“, pak oblíbené hledání nevěsty ženichem, který má zavázané oči (obdivuji ženy, které spolu s nevěstou stoupnou do řady, neboť ženich po pár panácích skutečně neví, kam šahá). I takové zábavné kousky dokáží oslavu oživit.
Takže si to shrňme..
Při přípravě hostiny hraje velkou roli: prostředí, menu, kulturní doprovod , nějaké tradiční výstřelky, a tak dále a tak dále. Fantazii se meze nekladou, tak proč si hostinu pořádně neužít?