Svatební šaty pro baculky – ženy krev a mlíko

nevěsta baculka

nevěsta baculka


Když vejdeme do svatebního salonu, tak na nás na každém rohu vykukuje figura krásné, pěkně stavěné štíhlé ženy, prostě „barbie“ ve větším provedení. Toto může být pro řadu z nás zprvu trošku depresivní, neboť k ideálu ženské postavy máme dosti daleko. Ale pokud se pořádně rozhlídneme, tak najdeme i krásné šaty pro baculky.

V dnešní době nejsou krásné a moderní svatební šaty jen na ty úžasné postavičky z modních mol, ale dnes se i návrháři soustředí na naše krásné, anorexii nezničené, tělo, které může ve svatebních šatech vypadat stejně krásně jako tělo modelky. Předem bychom měly odhodit stud, že se na nás bude obsluha koukat přes prsty a představovat si, jak nás probodává pohledem říkajícím „ proboha zhubni“ a pak přijď. Když jdeme vybírat šaty, měly bychom vědět, jak by se nám líbili, můžeme probrat nespočet možností i třeba pomocí internetu. Ve svatebních salonech Vám jistě rádi poradí, co by se zrovna k vám hodilo a případně vám šaty ušijí či upraví na míru, takže ve svůj den budete opravdu ta nejkrásnější!

Čemu se vyhnout a co naopak vypadá dobře?

Čemu bychom se tedy u svatebních šatů měly vyhnout? Určitě nebrat šaty na ramínka, hlavně tenká ramínka jsou pro nás tabu. Také šaty zcela bez ramínek mohou napáchat více školy než užitku. Takže buď zvolte šaty s rukávkem nebo můžeme ruce ukrýt pod šál nebo závoj, který může tvořit pěkný doplněk, či v chladnějších měsících pod pelerínku. Také bohatá sukně zrovna nelichotí našim postavám nebo naopak příliš upnuté šaty mohou zvýraznit to, co bychom rády nechaly utajené. Také příliš přezdobené šaty mohou zapříčinit, že budeme vypadat ještě baculatější než ve skutečnosti jsme.
Jelikož chceme být každá nejkrásnější v ten „svůj den“, tak bychom měly volit spíše šaty méně zdobené nebo s prvkem, který odvede pozornost na partie, které můžeme a chceme ukázat. Tedy ženy, které mají spíše plnější boky, si budou vybírat šaty, které upoutávají pozornost na vrchní díl nějakým zdobením. Šaty splývavé se sukní do „A“ vypadají také velmi pěkně a schováme pod nimi zadeček i nohy. Šaty korzetové taky dokáží ledacos schovat a hodí se pro ženy s větším poprsím. Pokud Vás trápí bříško či již viditelné těhotenství, nebojte se, i toto se dá ukrýt před zraky hostů pod šaty, které jsou pod prsy nabírané a dále splývají s vaší postavou. Budete vypadat jako princezna či lesní víla, ale určitě se budete cítit dobře.
Často se také stává, že když už svatební šaty svých snů v salonu seženeme, tak jsou nám dlouhé, ale i tento problém vám pomůžeme snadno vyřešit. Stačí pod šaty vzít spodničku s obručí, což vám jistě také v salonu půjčí či prodají a případně boty na vyšším podpatku, což nás i opticky zeštíhlí. Ale pozor, abyste pak nad ženichem nevyčnívaly jako stožár. V případě menšího vzrůstu ženicha, raději boty s podpatkem vynechte.
Můžeme také použít vychytávku v podobě elastického spodního prádla. Sice nebudeme po svlečení šatů zcela sexy, spíše budeme mít „bombarďáky alá Bridget Jones, ale nevadí, toto prádlo můžeme vystřídat s nějakým více odhalujícím, které dozajista o svatební noci manžela potěší. Samozřejmě, že i doplňky musíme ladit k naší postavě, takže baculky, rovnou zapomeňte na kulatou kytici. Naší postavě bude zcela jistě lichotit dlouhá převislá kytice, která nás opět opticky zeštíhlí. Pokud máme kulatý obličej, tak volíme spíše hladší účes, lokny a kudrny nám spíše opticky přidají, ale s tímto problémkem vám zajisté ráda pomůže zkušená kadeřnice.
Takže baculky, vzhůru na procházku po salonech a šťastný výběr šatů!