Svatební agentura, ano či ne?

Nevěsta a ženich

Nevěsta a ženich

Plánování svatby považuje většina žen za nejpříjemnější součást svatby. Naplánovat svatbu však vyžaduje spoustu volného času, informací, zkušeností a v neposlední řadě také špetku organizačního talentu. Troufáte si svoji svatbu zorganizovat samy? Gratulujeme! Pokud však patříte k těm méně zkušenějším nebo dáváte přednost organizaci svatby na klíč, určitě Vás bude zajímat, co všechno za Vás svatební agentura dokáže zařídit.

Výhodou využití služeb svatební agentury je jistě spousta zkušeností v oboru, čímž získáváte jistotu, že Váš svatební den bude dokonalý. Před výběrem vhodné svatební agentury věnujte alespoň pár hodin svého času na shromáždění informací o dané svatební agentuře, zejména pak reference tvoří důležitou informaci potřebnou k rozhodování, která z agentur Vám poskytne odpovídající služby. Oslovte více agentur, tím rozhodně nic nezkazíte. Vhodnou svatební agenturou může být i taková, kterou Vám doporučila Vaše kamarádka, která jejích služeb využila před Vámi.
Pohodlně se usaďte ke svému počítači nebo ke svatebním katalogům, připravte si tužku a papír a Vaše dobrodružství může začít.
Předem si připravte několik záchytných bodů a otázek, na které chcete znát odpovědi. Pokud si vyberete svatební agenturu přes Internet, máte možnost ji kontaktovat prostřednictvím poptávkového formuláře nebo telefonicky. Rozhodnete-li se do svatební agentury vydat osobně, pak určitě nezapomeňte své poznámky doma na stole. Než danou svatební agenturu oslovíte, je vhodné mít připravené otázky týkající se rozpočtu na svatbu a rozpis požadovaných služeb, to je pro začátek nejdůležitější a od těchto jednoduchých informací se odvíjí Vaše další komunikace s agenturou.
Nabídka dnešních svatebních agentur je doopravdy pestrá. Můžete využít služeb agentury pouze pro organizaci svatební hostiny, zajištění hudby na svatbu, výběr květin či fotografa nebo na organizaci celého svatebního dne. Svatební agentura Vám zapůjčí svatebního koordinátora, který se po celý Váš svatební den bude starat o bezproblémový chod všech záležitostí a Vy si můžete v klidu a bez zbytečných stresů užít svůj svatební den. Nezapomínejte, že kvalitní svatební agentura by s Vámi měla uzavřít smlouvu o poskytovaných službách. Jejím obsahem by mělo být sestavení scénáře svatebního dne, detailní harmonogram všech úkolů a zejména odměna agentury za poskytované úkony včetně detailní informace o platebních podmínkách a spojení na kontaktní osobu ze strany agentury. Většina svatebních agentur Vám vyhotoví několik návrhů scénářů svatby, které společně v průběhu několika osobních či e-mailových konzultacích doladíte k oboustranné spokojenosti. Svatební agentury si odměnu za poskytované služby ve většině případů vypočítávají dle počtu hodin strávených organizací Vaší svatby, a to včetně počtu hodin, na které je Vám poskytnut svatební koordinátor. Hodinová sazba se pohybuje v rozmezí CZK 300,- až 1000,-. V případě, že hodláte využít služeb agentury pro celou organizaci Vaší svatby, nabízí agentury různé cenově zvýhodněné balíčky, díky kterým můžete ušetřit stovky korun.
Ať již patříte k ženám činu, které mají rády přehled a hravě si svůj svatební den zorganizují samy, či k ženám, které dávají přednost profesionálům ve svém oboru, nezapomínejte, že je to pouze Váš svatební den a vše by mělo probíhat dle Vašich představ a přání, ne podle představ a přání ostatních.