Nejdražší svatby celebrit

Victoria a David Beckhamovi

Victoria a David Beckhamovi

Pro populární zpěváky, herce, politiky a další známé osobnosti není svatba jen obřadem dodávajícím vztahu dvou zamilovaných lidí punc oficiality, ale často především příležitostí, jak vystavit na odiv své bohatství, blýsknout se před přáteli i konkurenty či přitáhnout pozornost médií a přispět tak k oživení své pohasínající slávy. Na typické svatbě celebrit neschází slavní a bohatí hosté v róbách od světoznámých návrhářů, zástupy fotografů a novinářů, podávají se exotické pokrmy připravené špičkovými mistry kuchaři a pravé šampaňské. Pokud ve vás snad hlodá červík závisti, že si nemůžete ve svůj velký den takový přepych dopřát, neklesejte na mysli. Mnohé slavné páry dokazují, že okázalá svatba za desítky či stovky milionů korun nezaručí šťastné manželství – po pompézním obřadu a oslnivé hostině nezřídka následuje v průběhu několika měsíců rozvod.

Victoria a David Beckhamovi

David a Victoria Beckhamovi, proslavení snad více svou zálibou v luxusu a posedlostí dokonalým vzhledem než profesními úspěchy, si coby dějiště své svatby, která se odehrála v roce 1999, zvolili zámek v blízkosti irského Dublinu. Victorie pronesla své ano v hedvábných šatech v barvě slonové kosti s šestimetrovou vlečkou za bezmála dva miliony korun, ve vlasech měla usazenou zlatou korunku posázenou diamanty. Hudební doprovod při obřadu obstaral Elton John. Svatební hostiny se zúčastnilo více než 250 hostů, kterým bylo dovoleno obléci se pouze do černé nebo bílé. Oslavu zakončil velkolepý ohňostroj. Novomanželé si místo věcných svatebních darů přáli obdržet pouze nákupní poukázky. Celkové náklady na svatbu se v přepočtu vyšplhaly k 16 milionům korun.

Jennifer Aniston a Brad Pitt

Slavný herecký pár, Brad Pitt & Jennifer Aniston, vykročil vstříc manželskému životu v roce 2000 v Malibu. Na výzdobu zahrady, v níž se svatba konala, bylo použito 50 000 květin a velké množství svíček. Jennifer přistoupila k oltáři v hedvábných šatech posázených perlami, Brad jí následně navlékl prsten, který sám navrhl. Náklady na svatbu dosáhly téměř k dvaceti milionů korun. Manželství Brada a Jennifer se rozpadlo v roce 2005.

Madonna a Guy Ritchie

Ve stejném roce jako Brad s Jennifer si své ano řekli ve Skotsku královna popu Madonna s o 10 let mladším britským režisérem Guyem Ritchiem. Róbu pro nevěstu z dílny Stelly McCartney doplňovaly historické šperky, které v minulosti zdobily monackou princeznu. Ženich a syn Rocco oblékli v duchu skotské tradice kilt, Madonnina dcera Lourdes kráčela v čele svatebního průvodu bosá. Za honosnou svatbu musel pár zaplatit dle odhadů více než 30 milionů korun. Pouhé tři roky po svatbě Madonna oficiálně potvrdila spekulace o zahájení rozvodového řízení.

Elin Nordegren a Tiger Woods

Nejlépe placený sportovec světa Tiger Woods pojal bývalou švédskou modelku Elin Nordegren za manželku v roce 2004 na ostrově Barbados. Kromě luxusního letoviska si novomanželé pronajali i celý hotel a helikoptéry pro přepravu svatebčanů. Svatební slib zazněl v altánu posetém růžemi, následné bouřlivé oslavy proběhly v sále vyzdobeném tisíci černých a rudých růží. Mezi hosty nescházel ani zakladatel známého počítačového impéria a jeden z nejbohatších mužů planety Bill Gates. Účet za svatbu vystoupal bezmála k čtyřiceti milionům korun.

Elton John a David Furnish

Od roku 2005 mohou ve Velké Britgánii legálně uzavírat sňatky osoby stejného pohlaví. Jako jedni z prvních tohoto práva využili hudebník Elton John a jeho o 15 let mladší partner David Furnish. Obřad se konal ve Windsorské radnici, kde své ano pár měsíců dříve pronesli princ Charles se svou druhou ženou Camillou. Elton John si nepřál obdržet žádné svatební dary, požádal pouze o příspěvky pro svou nadaci pomáhající obětem AIDS. Za svatbu museli novomanželé zaplatit téměř 30 milionů korun.

Vanisha Mittal a Amit Bhatia

Jako jedna z nejdražších a nejokázalejších veselek se do historie zapsala svatba dcery ocelářského magnáta Vanishy Mittal s úspěšným obchodníkem a burzovním makléřem Amitem Bhatiou. Sezdáni byli v roce 2004 ve Versailleském paláci, následná hostina se odehrála v přepychovém pětihvězdičkovém hotelu. Pozvání obdrželi herecké hvězdy, zpěváci i významní podnikatelé, během hodování mohli shlédnout vystoupení australské zpěvačky Kylie Minogue. Učet za velkolepou svatbu ve výši téměr jedné miliardy korun uhradil movitý otec nevěsty bez výhrad. Nezbývá mu než doufat, že manželství jeho jediné dcery bude mít delšího trvání než většina svazků celebrit.