Jak vybrat to pravé svatební oznámení

Luxusní svatební oznámení

Svatební oznámení

Jednou z příjemných povinností snoubenců je výběr svatebního oznámení. Této úlohy se obvykle ujímá především nevěsta, která má určitou představu o barevném konceptu celé svatby.Vlastní výběr konkrétního oznámení obvykle snoubenci provádí spolu buď z nabídky na internetu nebo návštěvou specializovaného grafického studia – prodejny svatebních oznámení.

Někdy je nabídka oznámení k dispozici i ve svatebních salonech. Zde je však nevýhodou, že do grafiky svatebních oznámení obvykle nelze zasahovat a cena může být vyšší, než při přímém prodeji od výrobce.
Prvotním kritériem pro výběr svatebního oznámení je místo konání svatby. Luxusní svatební oznámení se hodí především k zámeckým svatbám nebo svatbám v prostorech luxusního hotelu. Oznámení mohou být od jednoduchých se zdobením ražbou nebo slepotiskem po vzory s náročnou kompletací z více komponentů. Složitější oznámení bývají vkusně ozdobené štrasovými přezkami, dekorativními knoflíky a mašlemi.
Decentní luxusní vzory se také skvěle hodí k tradičním svatbám v kostele. Ideálně v bílé barvě.
Ke svatbám na hradě výborně pasují oznámení s hradními motivy jako je starý pergamen, vintage styl nebo třeba oznámení na papíru s motivem dřeva. Podobné motivy se mohou uplatnit i pro svatbu ve vinném sklípku.

Svatební oznámení s fotkou

Svatební oznámení s fotkou

Přírodní svatby jsou typické živějšími barvami a přírodními prvky, které lze najít i na svatebních oznámeních. Oblíbené jsou květinové vzory, na nichž se objevují kaly, růže nebo pivoňky.
Ke svatbě na pláži je nejlépe zvolit takové oznámení, které bude připomínat místo svatby. Např. pro Mauricius tolik typické květiny frangipani.
Oznámení ze zahraniční svatby bývá zasíláno až po svatbě a je často doplněno fotografiemi, jelikož většina českých snoubenců nemá dostatek finančních prostředků, aby mohla na svatbu pozvat všechny své příbuzné a přátele nebo chtějí intimitu daného okamžiku prožít v co nejužším počtu přítomných. Díky oznámení s fotkou tak mohou jejich blízcí vidět, jak to snoubencům ve svatební den slušelo a nasát atmosféru daných okamžiků.
Dalším kritériem výběru oznámení je barevnost. Chtějí-li mít snoubenci svatbu vyladěnou do určitých barev, obvykle tyto barvy zařadí i na svatební oznámení. Nejoblíbenějšími barvami jsou tradiční bílá, elegantní smetanová, lila fialová, fuchsiově růžová, mint (také nazývaná mátová či mentolová) zelená, hráškově zelená, stříbrná, zlatá a jejich kombinace.

Svatební oznámení

Svatební oznámení nevěsta a ženich

Co platí pro všechna oznámení je následující. Při výběru se nechte vést citem a vkusem. To pravé obvykle poznáte na první pohled. Chcete-li, aby si Vaši hosté nechali svatební oznámení jako památku, myslete při jeho výběru na to, aby jeho úroveň odpovídala tak významné události, jakou svatba bezesporu je.