Jak vybírat svatební oznámení

SVatební oznámení

SVatební oznámení

„Budeme se brát!“ Nejraději byste tuto větu vykřičeli společně do celého světa? Můžete zkusit tradiční způsob – svatební oznámení.
Svatební oznámení je prvním poslem o události svatby. Touto tiskovinou dáváte světu na vědomí své rozhodnutí vstoupit do manželství a žít společně. Vytváří nejen první dojem, ale stává se i milou upomínkou. Rozesílá se zpravidla čtyři týdny před termínem obřadu všem příbuzným, kolegům, přátelům a známým, kteří by se měli o vaší svatbě dozvědět. Blízké rodině a velmi dobrým přátelům jsou svatební oznámení doručeny osobně snoubenci, často se pozvání spojuje s roznášením svatebních koláčů. Vzdáleným přátelům a rodině je svatební oznámení posláno poštou.

Svatební oznámení prozradí mnohé o vašem vkusu a nápaditosti, i o tom, jaká bude pravděpodobně atmosféra svatebního obřadu a svatebních oslav. V dnešní době si můžete vybrat ze široké nabídky moderních, klasických, vtipných, decentních, romantických či exklusivních svatebních oznámení. Existují jednodílná i složená, s mašličkami, přírodními provázky, slepotiskem, perleťovými, pozlacenými nebo stříbřitými motivy.
Jejich výrobou se zabývají odborné firmy, jejichž seznam a nabídkové katalogy nalezneme na internetu.
Rozhodnete-li se však pro zaručenou originalitu, můžete si oznámení vyrobit doma sami. Je možné vytvořit je z vašich fotografií či obrázků, využít fotokoláž a přidat jednoduchý text. Nápadům a fantazii se meze nekladou.
A co by na takovém oznámení rozhodně nemělo chybět?
• jména snoubenců
• místo, čas a datum obřadu
• citát, motto
• někdy se uvádí také adresy budoucích manželů

Velmi důležitá je rovněž volba designu oznámení, papíru (křídový, ruční, pergamenový nebo přírodní s květinovými vlákny), typu a barvy písma, textu a obálky.
Pokud však nechcete ztrácet čas olizováním známek a lepením obálek, můžete kamarádům a známým zvěstovat radostnou novinu po síti. E-mailové pozvání je moderní a levné.
Ke svatebnímu oznámení se přikládá i pozvání ke svatebnímu stolu a svatební oslavu. Tyto pozvánky jsou většinou ve formátu vizitky a měly by být ve stejném duchu jako svatební oznámení. Nesmíme samozřejmě zapomenout na místo a hodinu začátku svatební hostiny.