Chcete červené svatební šaty? Tak je mějte!

Červené svatební šaty Mia Solano

Červené svatební šaty Mia Solano

Každá žena, ať už jen v koutku svého srdce, chce být krásná, okouzlující, sexy a neodolatelná. Platí to pro všední dny, a o to víc pro ten den svatební. Určitě si děláte starosti s výběrem svatebních šatů, přemýšlíte, který odstín šatů je ten nejvhodnější a jaký zvolit materiál. A protože pořizování svatebních šatů není jen příjemná, ale také nákladná záležitost, dejte si na jejich výběru dobře záležet. Chcete být nevěsta v tradičně bílých šatech, nebo chcete trochu experimentovat s barvami? Výrazné barvy jsou totiž u svatebních šatů čím dál tím oblíbenější. Budete se lépe cítit v nařasených a hodně zdobených šatech? V krátkých či dlouhých? Hlavně buďte svá!

Tvořivost a fantazie světových módních návrhářů je nekonečná. I svatební móda podléhá diktátu moderních barev, střihů a materiálů. Dnešní návrháři se přímo předhánějí, kdo přijde se zajímavějším svatebním modelem. Současný trh nabízí bohatou nabídku svatebních šatů nejrůznějších typů a provedení. Novinek je dost, návrhy jsou rozmanité, záleží jen na vašem vkusu a typu vaší osobnosti. Než vyrazíte do svatebního salónu, můžete si pomocí internetu či katalogu udělat jakousi představu, co všechno je „k mání“. Nejdůležitější ze všeho je však to, abyste se v šatech vy sama cítila skvěle, pohodlně a aby splňovaly vaše představy.
Osvědčená, spolehlivá a pořád „in“ je pro nevěstu klasická bílá. Tuto barvu začala na konci 19. století vyžadovat církev, ztělesňovala totiž barvu nevinnosti a počestnosti. Pro mnoho nevěst je stále nemyslitelné, že by se vdávaly v jiné než bílé. A to je škoda. Barvy působí svěžím a mladistvým dojmem. Pokud se vám ale opravdu nejvíc líbí bílé, romantické či nadýchané, dopřejte si je. Můžete vyzkoušet i nevšední střihy. Pokud však patříte k těm, které bílou opravdu nemusí, nesedí vám, působí na vás jen jako přežitek a připadáte si v ní jako šlehačkový dort, proč byste si nemohla zvolit odvážnější barvu? Vaše maminka či babička možná boudou zklamané, že nebudete princeznou ve sněhobílých šatech, ale svatba je přece vaše, ne jejich. Povzneste se nad tradice a zvolte vlastní cestu i osobitý styl. Fantazii se meze nekladou. Trendem jsou nyní svatební šaty v barvách červené, zelenkavé, růžové, šampaňské nebo jejich kombinace s bílou. Vyberte si ty, které vám sednou, a budete se v nich cítit dobře. Chcete být nevěsta v romanticky zelených šatech, které vám ladí k očím? Buďte jí a užijte si to.
V posledních letech se průměrný věk nevěst přiblížil ke třicítce. Možná i proto je větší zájem o elegantní, pohodlné a ženské svatební šaty než o ty romantické, dívčí „princeznovské“. Nadýchané volánky a bohaté řasení jsou sice ještě v oblibě, ale spíše se minimalizovaly a objevují se jen okrajově. Co se týče střihů, převládá jednoduchost, která podtrhuje krásu a linii ženského těla. Silueta by měla působit vyváženě, štíhle a elegantně. Spodní část šatů je méně objemná a často se rozšiřuje až v úrovni kolen, což působí velmi žensky.
Oblíbené jsou empírové střihy svatebních šatů, které jsou střiženy pod prsy a směrem dolů se rozšiřují. Většinou sednou každé postavě a hravě zamaskují i její nedokonalosti či nějaké to kilo navíc. Členění pod prsy je často zdobené barevnou nebo lesklou bílou stuhou, mašlí, umělými květinami či štrasovými kamínky. Nařasení vrchního dílu šatů přidá na objemu tam, kde je to zapotřebí.
Oblibě se ještě pořád těší korzet, který tvoří „vrchní“ část šatů, postupem doby se však stává jemnějším a jednodušším. Většinou je pevně vyztužený a dokonale kopíruje horní část těla, formuje postavu a působí sexy. Na něj navazuje spodní díl sukně, který může být balónový nebo úzký až ke kolenům, odkud se začíná rozšiřovat kaskádou jemné látky. Ke slovu se také čím dál tím více hlásí zkracování. Záleží jen na nevěstě, jestli tento trend přijme, nebo zůstane věrna tradici dlouhých šatů.
Jednoduchost převládá i v materiálech. Hladký satén a lehoučký šifón jsou favority sezóny, společníky jim dělají jemná krajka a taft. Často se využívá kontrastu matných a lesklých látek. Vzory a potisky jsou drobné, téměř nenápadné.
Součástí nevěstiných svatebních šatů jsou doplňky, které dotvářejí celkový vzhled nevěsty. Ani ty by neměly být složité. Zdá se, že svatebnímu závoji se nepřikládá takový důraz jako kdysi. Jestli ho mít budete nebo ne, záleží jen na Vás. Jeho výběr většinou souvisí se střihem a materiálem svatebních šatů. Může mít různou délku a být s korunkou, nebo bez ní. Vždy však musí působit lehoučce a jemně. Další ozdobou mohou být rukavičky. Pokud si je vyberete, věnujte jim dostatečnou pozornost a jejich výběr přizpůsobte výběru svatebních šatů, abyste nepůsobila „přeplácaně“. Například k splývavým šatům s hlubokým korzetovým dekoltem bez ramínek se hodí dlouhé rukavičky nad lokty. Hitem jsou krátké rukavičky nad zápěstí bez prstů. A hlavně nezapomeňte na ten nejdůležitější doplněk – váš zářivý úsměv.
S výběrem svatebních šatů se můžete poradit se svou nejlepší kamarádkou, kolegyní, maminkou či odborníky ve svatebních salónech, ale určitě nejlépe uplatníte svůj vlastní pocit, ten je totiž neomylný. Bude to přece jen a jen váš den. Takže, milé nevěsty, máte nad čím přemýšlet. Budete-li spokojené samy se sebou, budete i šťastné a svůj den „D“ si užijete.
Věříme, že v očích svého vyvoleného budete určitě tou nejkrásnější a nejúžasnější nevěstou, jakou si může přát.