10 tipů na svatební cestu

Svatební vůz - Oldtimer

Svatební vůz - Oldtimer

Svatební cesta nebo také líbánky jsou jednou z nejpříjemnějších povinností, které Vás po uzavření sňatku čekají. Je to ideální přiležitost splnit si své sny a navštívit destinace, po kterých jste vždy toužili. Někdo sní o tom, že bude ležet pod palmami na březích průzračného moře, jiný třeba o tom, že bude pozorovat svět z nebetyčných výšin horských velikánů. Proto je také důležité zvolit takovou cestu, která bude naplňovat představy obou novomanželů. Přinášíme Vám 10 tipů na nezapomenutelné strávení Vašich líbánek.

Ostrovy Bora Bora

Ostrovy Bora Bora

Ostrovy Bora Bora

Určitě jste už ty kouzelné fotografie domečků na kůlech, zabíhajících do průzračného moře, někde viděli. Ostrovy Bora Bora ležící v Pacifiku v oblasti Francouzské Polynésie jsou snem mnoha novomanželských párů. Pokud Vás zde omrzí obyčejné plavání nebo pozorování podmořského života proskleným dnem Vašeho domečku, můžete se věnovat například některému z mnoha vodních sportů jako je vodní lyžování, šnorchlování, potápění, windsurfing, jet skiing a další.

Barbados – Karibik

Barbados - ostrov v Karibském moři

Barbados - ostrov v Karibském moři

Barbados je krásný ostrov v Karibiku, vyhlášený bílými písečnými plážemi, azurovým mořem a přátelskou atmosférou. Užívat si zde můžete také výborného jídla a slavného karibského rumu, který v celé oblasti teče proudem. Díky celoročně příznivému počasí je zvláště vhodný pro páry, které cestují na svatební cestu v zimě. Necestujte sem ale v září, leda byste chtěli být očitými svědky hurikánů, které v tomto období oblasti Karibského moře pravidelně sužují.
Tip: Pokud se Vám bude zdát Barbados drahý, zkuste Kubu nebo Dominikánskou Republiku, které leží také v Karibském moři a pořídíte je i u českých cestovek za zajímavé ceny.

Seychely

Seychely

Seychely

Další z exotických ostrovů vyhledávaných svatebními páry pro krásné počasí, bílý písek a průzračné moře. Seyschelské ostrovy, celkem jich je 115, leží na západ od Afrických břehů ve vodách Indického oceánu a jsou u nás známé i díky uprchlému Radovanu Krejčířovi, který se zde nějaký čas skrýval před policií. Tato destinace bohužel nepatří mezi nejlevnější, ale pokud se pro ni ale rozhodnete, budete obklopeni luxusem, soukromím a službami na světové úrovni. Krom toho jsou Seychelly domovem mnoha endemických živočichů a rostlin a leží mimo oblast obvyklého výskytu tropických bouří. Doporučujeme také romantické večeře přímo na pláži nebo omlazující kůry a masáže v místních Spa.

Mauricius

Mauricuis

Mauricuis

Ostrov v Indickém moři ležící poblíž Madagaskaru. Je vyhledáván jako cíl svatební cesty nejen pro své krásné písečné pláže a modré laguny. Na Mauriciu najdete také úchvatné pohoří, národní parky, vodopády, osobitou kuchyni a kulturu. Nejvhodnějším obdobím pro návštěvu Mauricia je červen až září, kdy jsou zde nižší teploty a vlhkost vzduchu. Období dešťů trvá od ledna do dubna.

Thajsko

Thajsko - projížďka na slonech

Thajsko - projížďka na slonech

Pokud nechcete svou svatební cestu strávit jen pobytem u břehů krásného moře, zvolte Thajsko. Tato země Vám nabídne netušené možnosti. Nedotčená příroda, výtečná Thajská kuchyně, monumentální budhistické chrámy, projížďky na slonech, liduprázdné pláže, to jsou zážitky, na které budete vzpomínat celý život. Nejvyhledávanějšími oblastmi jsou Bangkok, Pattaya, a Koh Samui Island. Líbánky v Thajsku naplánujte na obdobi mezi listopadem až únorem.

V dalším díle se podíváme na 5 tipů pro ty, kteří by chtěli svou svatební cestu strávit aktivnějším způsobem.